Курс навчання альпіністських мотузкових технологій з мінімально можливим набором спорядження та часом навчання. В основі курсу закладені базові елементи мотузкової техніки морських піхотинців армії Сполучених Штатів Америки, а також елементи арбористики, каньйонінгу, rope access та альпінізму. Супер мінімалізм та ефективність!
Незважаючи на мілітарний контекст, знання можуть пригодитись будь-якому мандрівнику, мисливцю, геологу та всім зацікавленим. А ще - це цікава пригода зі спортивним азартом. Якщо до прикладу взяти альпінізм, то щоб навчитись спускатись по скелі або з вершини гори треба пройти досить тривале навчання і знати багато супутніх тем. У курсі Пригодницька Мотузкова Техніка (ПМТ) вміння спуститись вниз по мотузці з мінімалістичним спорядженням викладаються у дуже компактній версії і за дуже короткий проміжок часу. Звісно курсант ПМТ не такий обізнаний, як альпініст, але йому цього і не треба. Військовий, мисливець, геолог, мандрівник - всі вони спеціалісти з іншого виду діяльності і можуть використовувати мотузкову техніку, як засіб для виконання особистих потреб та завдань. Звісно техніка безпеки при цьому не скасовується і щоб стати кваліфікованим користувачем мотузкової техніки необхідні регулярні тренування та навчання!
СПОРЯДЖЕННЯ
Якщо є необхідність регулярно використовувати мотузкову технологію, то є сенс у комфортному і зручному спорядженні, відповідно і навчання інше. Якщо ж подібні навички використовуються у край рідко і вибірково або в принципі необхідно володіти деякими елементами мотузкової техніки (мандрівник або військовий) тоді мінімальний набір спорядження курсу ПМТ - це найкращий вибір. Звісно з мінімальним спорядженням не так комфортно виконувати маневри, але ціна та вага такого спорядження окупається в десятки разів у порівнянні до спеціалізованого спорядження альпініста.
Індивідуальне спорядження користувача мотузкової техніки складається з двох речей: 4-5 МЕТРИ МОТУЗКИ ТА ОДИН КАРАБІН.
Все це вміщується у кишеню штанів або у кишеню рюкзака чи підсумок. Також рекомендується каска та захисні рукавиці.
СХЕМА ТА ПРОГРАМА НАВЧАНЬ
ПМТ - це командна технологія. Деякі елементи мотузкової техніки можливі тільки при наявності певної кількості осіб. Оптимальний чисельний склад команди 5 осіб. Навчання проходить блоками, а кваліфікація осіб, які пройшли підготовку визначається рівнями: 1-й, 2-й, 3-й.
Навчання проходять у Академічних та Практичних класах:
Академічний клас - теоретичні та практичні заняття на рельєфі, що імітує справжній;
Практичний клас - практика на справжніх природних перешкодах та штучних структурах
ЗНАННЯ ТА ВМІННЯ РІВНІВ НАВЧАНЬ
Перший рівень
Загальні поняття мотузкової техніки, спорядження, страхування
Спуски по мотузці: природні перешкоди (карєри, стрімкі схили і таке інше) та штучні структури (будинки, мости, вежі, промислові об'єкти )
Тірольський спуск (переправи) через річки та каньйони;
Другий рівень
Знання та вміння першого рівня
Підйом по мотузці: природні перешкоди та штучні структури
Рятувальні роботи, підйом вантажів, rigging (закріплення мотузки по якій спускаються)
Третій рівень
Знання та вміння першого та другого рівня
Спеціальні сценарії - складні рятувальні роботи, клаймінг, спеціальний rigging
ВУЗЛИ
Навчання починається з основ - вивчення вузлів. Вміння в'язати вузли потребує досить багато часу, тому ДУЖЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ перед початком курсів вивчити вкрай необхідні вузли самостійно:
▫️ Звичайний вузол - Overhand
▫️ Прямий - Square knot (reef knot)
▫️ Вісімка - Figure eight loop
▫️ Булінь - Bowline
▫️ Стремено - Clove Hitch
▫️ Австрійський провідник (серединний) - Alpine butterfly
МІСІЯ
Хто пройде навчання першого та другого рівня та успішно складе заліки, зможе приєднатись до «Місій». Місія - пригодницький крос-похід з реальними об’єктами перешкод, які треба подолати використавши всі знання: річки, кар'єри, гори, будинки, вежі, мости.
БОНУСИ
Helicopter rappelling (імітація), Lizard rappelling, Australian rappelling
Умови участі
Навчання для осіб віком від 18 років. Неповнолітні можуть проходити навчання після отримання письмової згоди батьків (батько + мати) або законними опікунами.
Форма занять
Практичні заняття + теорія. Теоретичні питання обговорюються під час практичних занять, а також у електронному вигляді у навчальному чаті групи.
Тривалість: Час навчання 4-6 годин на день. Кількість годин та днів залежить від кількості осіб, що навчаються та їх попереднього досвіду мотузкових технологій.
Кількість курсантів: максимально 3 - 5 осіб.
Сертифікат
Випускник отримує сертифікат про проходження курсу при умові позитивної оцінки набутих вмінь та знань і здачі заліків з усіх розділів курсу.
Адаптивність
Курс має адаптивний характер. У залежності від початкового досвіду курсантів та засвоєння матеріалу пропонуються додаткові елементи з наступних рівнів або приділяється увага тільки мінімально-необхідним навичкам.
Індивідуальне Спорядження
Курсант має мати - захисний шолом, захисні рукавиці (для роботи з мотузкою). Одяг відповідний до пори року. Докладніше про спорядження у персональному повідомленні.
Місце проведення
По домовленості
Вартість
Загальна вартість курсу складається з двох частин
1. Оплата роботи інструктора та користування загальним спорядженням з однієї особи;
2. Оплата витрат інструктора на добирання до місця курсів та проживання з навчальної групи (домовленість);
Деталі у приватних повідомленнях -> Контакти
▪️ Витрати Курсантів на добирання до місця проведення курсів, проживання, харчування за власний рахунок.
Зарахування на курс
Учасники зараховуються на курс за наявності вільних місць та сплати авансу.
Деталі у приватних повідомленнях.